12 Mart 2008

Cajun Dance Party

Yüzyıllar sonra merhaba! Bu posta özür dileyerek mi başlamalı bilemiyorum. Ama belki de herşeyin bir zamanı vardır. Şimdi birşeyler okumak herkesi daha da mutlu eder belki. Çok bilmiş tavşanlar olarak yazmadığımız süre boyunca kaçırdığımız bir sürü şey oldu tabiiki, şimdi yola kaç kişi devam ediyoruz onu bile bilmemekteyim açıkçası. Fakat biryerden başlamak gerekiyor galiba. Örneğin bana kalırsa yazmadığımızdan beri duyduğum en en en iyi şey Radiohead'in In Rainbows albümüydü. Tartışmaya gerek duymuyorum. Bir süre daha da böyle kalacaktır heralde.

Girişimizi kısa kesecek olursak ilk değinmek istediğim grup Cajun Dance Party. İngiltere'den 5 kişilik çocuk ruhunu müzik arşivinize katmak istiyorsanız Cajun Dance Party bunun için birebir. Pitchfork bu Indie-pop grubu Arctic Monkeys ve Mystery Jets ile kıyaslamaktayken ben biraz daha farklı buluyorum kendilerini, Arctic Monkeys'i biraz kayırarak tabii. Birkaç fırın ekmekleri var Arctic Monkeys'le kıyaslanmak için.Ama The Next Untouchables ile yaptıkları çıkış herkesi dansettirebilir bence. Buttercup ise uslu dur diyor. Çok eğlendim dinlerken. Oley bahar geldi dedim.


Grup 2008 yılı içinde iki albüm çıkarmış olacak. "The Race" de nisanda son bulmuş olacak ikinci çıkışlarının değerli parçası bana kalırsa. Okullarını da aksatmamaya çalışıyorlarmış bu sırada. Aferin onlara. Hep ellerinde tuttukları renkli şemsiyenin altında durmaktan kaynaklanmış olabileceğini düşündüğüm gökkuşaklı şarkılarını severek tavsiye etmekteyim .

CDP Official Website
CDP Myspace


Hoşgeldik(mi?).9 yorum:

Adsız demiş ki..

hoş geldiniz tabikide özledik paylaşımlarınızı:)))

suninherhead demiş ki..

oley!!

Adsız demiş ki..

sizin de makale yazmayi ogrenmeniz icin sanirim kirk firin ekmek yemeniz lazim.

suninherhead demiş ki..

39a gelince haber vereyim mi peki?

zachery from sweden. demiş ki..

bu alt tarafı bir blog, hem de bir müzik blogu. acayip önemli birşeyler yapmıyoruz burda.
ne makalesi?
deli misiniz bayım?

Adsız demiş ki..

muzik blogu deyip gecmemek lazim. muzik blogu deyip bastan savma is yapmak nasil bir mantikta oldugunuzu gosteriyor. ozellikle mahalle agziniza bayildim. bir daha ugramayacagim icin bana cevap vermenize gerek yoktur. basarilar dilerim.

efe demiş ki..

benim türkçe öğretmenim geçen okuldan kaçmıştı demekki buradaymış hahahaha

$ehirli Dervi$ demiş ki..

Bernard Butler genç genç çocuklara abilik ediyor.İyi de ediyor ama gerek bunlar gerek "Black Kids" gerek "duffy" vs... hep bir seri üretim tadı veriyor.Aceleye mi geliyor yoksa bilerek mi yapıyorlar ya da tevafuk mu bende bilmiyorum.Ama bu grup yaşlarına göre iyiler sadece.Ötesi yok.Ama Arctic nerede bu nerede!

butlermania demiş ki..

butler onlardan sadece para kazanıyor. (kim olduğumu biliyorsunuz)